Strona klubowa

Aktualności

NIEDOSYT POZOSTAŁ !!!

• autor: niwczanin, 2018-09-18 09:04

Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie z liderem tabeli z zespołem Szczakowianki Jaworzno.Biało-zieloni po dobrej grze w tym spotkaniu prowadzili już 2:0 potem 3:1, jednak nie potrafili tego prowadzenia utrzymać i w końcowych minutach goście z Jaworzna doprowadzili do remisu tym sam wywożąc z Niweckiego obiektu jeden punkt.Mecz znakomicie ułożył się dla Niweckiego zespołu bowiem już w 5. minucie niezawodny Daniel Tukaj po zagraniu Mariusza Korepty tuz za plecy obrońców lidera znalazł sie oko w oko z golkiperem gości i pewnym mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans na dobrą interwencje Kołodziejowi.W kolejnych minutach obie ekipy atakowały, ale brakowało skuteczności.W szeregach niwczan grożnie z dystansu na bramke gośći strzelali Piotr Wolny Kacper Matysek oraz Bartłomiej Chwalibogowski.Goscie trzykrotnie w tej odsłonie zagrozili ze stałych fragmentów jednak golkiper  zielonej koniczynki Dominik Zachariasz nie dał sie zaskoczyć a raz dopisało mu szczęście kiedy to zle obliczył lot piłki po jednej z centr zespołu ze Szczakowej.Po przerwie mocniej zaatakowali goście z Jaworzna. Blisko wyrównania był Bartosz Rutkowski, ale uderzona przez niego piłka powędrowała obok słupka.

W 52. minucie niwczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie po faulu na Matysku w polu karnym sedzie główny tego spotkania wskazał na wapno a strzał z jedenastu metrów na gola zamienił Chwalibogowski. Po stracie drugiej bramki przyjezdni rzucili się do odrabiania strat i w 59 minucie szybka kontra gości przynosi efekt.Gola samobójczego w tej akcji strzelił  Wolny kiedy to niefortunnie przeciął podanie  rywala wzdłuż bramki kierując futbolówke do bramki zaskoczonego Zachariasza.W 66 minucie biało-zieloni zdobywaja trzeciego gola za sprawą ponownie Chwalibogowskiego który zdobył gol z rzutu wolnego egzekwowanego z 20m od bramki Kołodzieja.Nie minęło 180 sekund od trzeciego gola niwczan a goście po raz kolejny zdobywaja gola kontaktowego z rzutu karnego którego zdobył Dawid Frackowiak Jedenastka według obserwatorów nie powinna być podyktowana bowiem Maciej Wędziński reką w polu karnym nie zagrał .

.Jak można podyktować jedenastkę, gdy piłka w ogóle nie ma kontaktu z ręką? Piłka uderza naszego zawodnika w udo i sędzia nie widząc sytuacji dyktuje na krzyk rzut karny, z którego śmiali się nawet zawodnicy Szczakowianki - kręci głową trener Mariusz Grząba.

W 75 minucie było juz3:3 Adam Janeczko wykorzystał prostopadłe zagranie kolegi z druzyny za niweckich obrońców po czym minął Zahariasza i skierował piłkę rdo pustej bramki.Po tym golu oba zespoły walczyły o zdobycie zwycięskiej bramki jednak jak sie później okazało mecz zakończył się remisem z którego bardziej zadowoleni sa rywale z Jaworzna bo z przebiegu meczu to podopieczni Mariusza Grząby zasłużyli na komplet punktów.

Po dzisiejszym meczu jestem dumny z chłopaków. Byliśmy wreszcie drużyną. Od samego początku zespół realizował plan na ten mecz. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, ale piłka czasami jest niesprawiedliwa i znowu szczęście mam nie sprzyjało. Prowadząc 2:0 i 3:1 nie można nie wygrać meczu – skomentował trener Mariusz Grząba. - Reasumując szczęśliwy remis gości. Myślę, że ten mecz będzie dla nas przełomowy i jeżeli w każdym spotkaniu drużyna będzie tak funkcjonowała, jak dzisiaj, to o przyszłość jestem spokojny – dodał.

herb AKS GÓRNIK NIWKA (b) Informacje o kadrze AKS GÓRNIK NIWKA herb AKS GÓRNIK NIWKA (b)