Strona klubowa

Aktualności

FALSTART AKS-U !!! PORAŻKA 3:5 Z MIEDARAMI

• autor: niwczanin, 2018-08-14 13:15

Na inaugurację nowego sezonu w klasie okręgowej podopieczni Mariusza Grząby podejmowali przed własną publicznością czwartą drużynę poprzedniego sezonu Orzeł Miedary. Przed spotkaniem nasz klub otrzymał puchar za wywalczenie awansu.Jako pierwsi na prowadzenie wyszli sosnowiczanie. Wynik spotkania otworzył w 9. minucie Daniel Tukaj, który wykorzystał rzut karny. Radość niwczan nie trwała jednak zbyt długo. Goście już w 12. minucie doprowadzili do wyrównania. Norberta Puczyńskiego pokonał kapitan Orła Paweł Daszkiewicz.W 21. minucie rywale zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców ponownie wpisał się Paweł Daszkiewicz. Kilka minut później Niwczanie próbowali odpowiedzieć, ale strzał Bartłomieja Chwalibogowskiego wyłapał golkiper gości.W drugiej połowie niwczanie popełnili mnóstwo błędów. Wykorzystali to rywale, którzy skutecznie wypunktowali naszą drużynę. W 50. minucie gola dla Orła zdobył Daniel Szkliniarz, a chwilę później na 4:1 podwyższył z rzutu karnego Karol Kajda.Rozdrażnieni sosnowiczanie próbowali zniwelować nieco straty. W 67. minucie Daniel Tukaj nie wykorzystał rzutu karnego. Zawodnik AKS-u trafił w poprzeczkę.To jednak nie zniechęciło niwczan do walki. Po kilku zgranych akcjach gracze zielonej koniczynki strzelili dwie bramki. Piłkę do siatki ekipy z Miedar umieścili Dominik Michalski i Sebastian Majewski.Przy stanie 3:4 bramkę na wagę trzech punktów dla Orła zdobył w 91. minucie Aleksander Mużyłowski. - Niestety przegraliśmy zasłużenie. Popełniliśmy masę błędów indywidualnych, a drużyna z Miedar wykorzystała wszystkie nasze błędy. Trzeba też docenić przeciwnika, który po wzmocnieniach będzie na pewno w tym sezonie walczył o wysokie cele - ocenił trener Mariusz Grząba.

.W środę, 15 sierpnia, biało-zieloni zagrają kolejny mecz o punkty. Rywalem niwczan będzie Sokół Orzech. - Wyciągniemy wnioski z tego meczu i postaramy się odkuć w środę w Orzechu. Nastąpią też jakieś korekty w składzie, bo mamy szeroką kadrę i każdy walczy o miejsce. Wiem na co stać tych chłopaków. W sobotę nie pokazaliśmy nawet 50 procent swoich możliwości. Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Przyjmujemy porażkę i jedziemy dalej - dodał Mariusz Grząba.

herb AKS GÓRNIK NIWKA (b) SKŁAD AKS GÓRNIK NIWKA herb AKS GÓRNIK NIWKA (b)